ÚČINKY MASÁŽÍ nejen v období jara

20.04.2023

ÚČINKY BAŇKOVÁNÍ

Baňky se používají k detoxikaci organismu, k rozproudění a očistě lymfatického systému, také nám stimulují akupunkturní a akupresurní body, a dokonce umí posilovat naše vnitřní orgány. Baňkování je také velmi účinnou metodou proti stresu a nepříjemnému napětí jak ve fyzické, tak v psychické rovině. Je vhodné především pro všechny lidi, kteří mají velkou fyzikou zátěž pohybového aparátu, bolesti zad, kloubů a svalů způsobených sedavým způsobem života, prací na počítači nebo jinou jednostrannou zátěží. Baňky se také skvěle osvědčily jako významný podpůrný prostředek při léčbě diabetu, migrén a různých bolestí hlavy (např. od páteře), hypertenzi, zažívacích a žlučníkových problémech nebo při nepříjemně bolestivé menstruaci.

LYMFATICKÁ MASÁŽ

Odvádí z tkání odpadní produkty metabolismu, vodu, ionty a bílkoviny, ale také cizorodé látky a choroboplodné zárodky. V lymfatických uzlinách se soustřeďuje větší množství lymfocytů a makrofágů, tedy bílých krvinek. Ty likvidují potenciálně škodlivé buňky a látky. Vyčištěnou tekutinu vracejí zpátky do krve. Systém je důležitou součástí naší imunity. Jde o jakousi čističku odpadních vod nebo spíš tekutin v tkáních. Lymfatická masáž pomáhá při artróze, ke zlepšení kožních problémů jako jsou akné a celulitida, ke stimulaci nervových zakončení, ke zrychlení metabolismu pro zlepšení střevní peristaltiky, lepší využívání živin a zlepšení trávení při podpoře činnosti jater, ledvin, žlučníku, žaludku, slinivky, sleziny, pohlavních orgánů atd. Typickým příznakem toho, že lymfatický systém nefunguje, jak by měl, jsou například otoky nohou i jiných částí těla, chronická únava a bolesti hlavy. Někdy také vyšší sklon k infekčním chorobám horních cest dýchacích (anginy, chřipky, různé záněty). Masáž, odborně drenáž, je může v řadě případů odstranit či zmírnit.

REFLEXNÍ MASÁŽ NA PLOSKÁCH NOHOU

Když jsou reflexní body stimulovány specifickými masážními technikami, tak stimulují přirozené léčebné schopnosti těla. Zlepšuje se funkce vnitřních orgánů a v některých případech se vyléčí i nemoc. Snižuje bolest. Masáž nám pomáhá při únavě, s otoky, k zlepšením krevního oběhu, k zlepšení spánku, ulevuje od bolestí, zlepšuje náladu, pomáhá uvolnit napětí, a další. 

MASÁŽ TĚLA S LÁVOVÝMI KAMENY

Teplo přináší úlevu od bolesti svalů, kloubů, svalových křečí a zvyšuje flexibilitu a rozsah pohybu. Zároveň působí hloubkově a podporuje přirozenou regeneraci. Teplo z kamenů proniká hlouběji do vašich tkání, krevní cévy se otevřou, což má za následek zlepšení cirkulace krve a rychlejší regeneraci. Slabá cirkulace může vést k únavě, ztuhlosti svalů a nahromadění kyseliny mléčné a toxinů. 

AJURVÉDSKÁ MASÁŽ

Provádí se za použití oleje, který dodává pokožce potřebné vitaminy, pružnost, jemnost a v neposlední řádě krásně provoní. Masáž má výrazný vliv na lymfatický systém, kdy cílenými masážními technikami dochází k prokrvení organismu, uvolnění zatuhlých svalů, šlach a kloubů, zlepšuje činnost oběhového systému. Pravidelným absolvováním masáží dochází k odplavování škodlivin z těla a tím zlepšení imunitního systému