CO MILUJÍ JÁTRA?

20.04.2023

CO MILUJÍ JÁTRA? DOTEKY, HARMONII, POHODU

Játra jsou dříč, starají se o očistu celého těla. Pečují s láskou a neúnavnou energií o vaše tělo, milují chválu. Pochvalte svá játra a věnujte se jim. Už jsme psali o masážích, kterými můžete hýčkat svá játra, o bylinkách, které játrům pomohou v jejich práci, nabídli šperky, šaty, kytky abychom potěšili zrak, protože metabolizmus jater je spojen s vnímáním zrakem A teď vám povíme, co pro játra můžete udělat vy sami.
Masírujte si bod jater J3, je to bod na celkové zklidnění. Pomáhá na zažívací potíže, žaludeční koliky, bolest hlavy, křeče lýtek, revmatické potíže při změně počasí, ale také na spáleniny a svědění, menstruační potíže a při neplodnosti.

Kde ho najít a jak masírovat.
Nohu opřete o zem, mírně zvednout prsty, aby se vykreslila šlacha od palce a ukazováčku. Prstem jedeme ve žlábku mezi oběma šlachami do místa, kde už to nepůjde dál. Masírujte hranou palce tlakem 3 až 5 sec nebo malé kroužky na obou nohách. Kde bolí více déle masírujeme.

Zacvičte si harmonizační cviky na játra a žlučník z Makko-ho sestavy
 Játra
 - široký sed roznožit, rovná záda, vytáhněte se jakoby za vrcholkem hlavy k nebi , brada jemně přitažená k hrudníku.
S rovnými zády jděte do předklonu. Ruce můžete dát před sebe na zem nebo je spojit před tělem. Žlučník
-v širokém sedu vzpažte jednu ruku, vytáhněte se za ní nahoru a udělejte úklon k jedné noze. Pokud dosáhnete, chyťte se za chodidlo. Dívejte se za rukou do stropu, měl by to být čistý úklon, ne předklon. Pak totéž na druhou stranu. V každém z cviků zkuste vydržet 5 až 10 nádechů a výdechů. Místo, kde cítíme velký tah prodýchejte, vědomě se ho snažte uvolnit. Necvičte do bolesti, nemusíte do krajních pozic, cvičení by mělo být příjemné.

A co víc? Jen tak se procházejte, usmívejte a vnímejte krásu pučícího jara plnými doušky, vdechujte ZELENOU BARVU, barvu dřeva a zaplňte jí celá játra a žlučník a vydechujte vše staré a nepotřebné.

Přejeme krásné jarní dny

 Gaia