Príčiny vzniku celulitidy nejsou ještě do detailu prozkoumány. Předpokládá se, že jde o celý soubor příčin, počínaje hormonální nerovnováhou a konče nevhodnou stravou a životním stylem.

Hlavními příčinami jsou hormonální antikoncepce, konzumace masa ze zvířat, která byla ošetřena antibiotiky a steroidy, málo pohybu, nedostatečný příjem tekutin a dalšími příčinami. Tukové buňky se postupem času zvětšují a vytvářejí shluky.

Některá elastenová a kolagenová vlákna se natáhnou některá zpřetrhají a pokožka dostává typický pomerančový reliéf. Při proceduře se tukové buňky mechanicky oddělují ze shluků, zároveň se pokožka a podkoží silně prokrvují.. Zároveň se aktivují buňky, které vytvoří nová elastenová a kolagenová vlákna. Je potřeba si uvědomit, že pro odstranění (nebo zredukování) celulitidy, musí nejprve dojít k detoxikaci organismu. To znamená, že první příznaky pevnější a hladší pokožky pocítíte cca při čtvrté či páté proceduře.

Co je nutné? Stejně jako u detoxikace je to dostatečný přísun tekutin. 
Co doporučujeme? Každý den alespoň jednu krátkou procházku a večer ošetřit pokožku vhodným krémem s anticelulitidními účinky. 
Na závěr! Pokud nedojde k radikální změně životního stylu, doporučujeme asi jednou za tři týdny udržovací proceduru.