Detoxikace

 
Dobře fungující, zdravé tělo má samočistící schopnost. Léty a naším životním stylem se tato schopnost snižuje. Je potřeba si uvědomit, že každá buňka těla je vlastně malá chemická továrna, do které jsou dodávány různé látky a další z ní odcházejí. A stejně jako v normální továrně i v buňce vzniká při provozu odpad. O odklízení tohoto odpadu se starají speciální buňky tzv. makrofágy a lymfatickým systémem je dopravují do krve. Tyto odpadní látky se odfiltrují v játrech, slezině, ledvinách a posléze vyloučí z těla. Pokud některá složka nefunguje správně, celý systém je narušen a vznikají zdravotní problémy. Organismus je náchylnější k chorobám a to k banálním i velmi vážným. Celková výkonnost klesá a člověk se cítí unavený. Tento stav bývá často zapříčiněn sníženou výkonností lymfatického systému. Lymfatický systém nemá vlastní zdroj oběhu jako například krev. Lymfatická tekutina je uváděna do oběhu stlačováním lymfatických cév za pomoci svalů. Svaly (hlavně lýtkový) při práci stlačují cévy, která se opírají o podkoží. Pokud je podkoží volné a ochablé, nedokáže se céva plně stlačit a oběh lymfy je snížen. Při detoxikační kůře se zaměřujeme hlavně na odplavení balastních látek mezi tukovými buňkami a výrazné posílení podkoží. Pro kvalitní detoxikaci postačuje pět procedur. Každá  je zaměřena na oddělení tukových buněk od sebe a na zpevnění pokožky a podkožního vaziva.  Asi tak v polovině případů je možné pozorovat po proceduře větší únavu a malátnost, někdy bolesti hlavy. V některých případech klient(ka) pozoruje změnu barvy, zápachu a konzistence moči. V každém případě tyto nepříjemné projevy odezní nejpozději po třetí proceduře. 

Co je nutné? V průběhu procedur je potřeba zvýšit příjem tekutin. Uvolněné škodliviny je potřeba z těla co nejdříve vyloučit. Pijte co nejvíce, ale tak, aby Vám to nebylo nepříjemné. Vřele doporučujeme neslazené a nesycené vody. Pokud budete cítit, že u Vás propuká např. chřipka či nachlazení, zavolejte nám a na detoxikační proceduru nechoďte. Tělo je v průběhu procedur tak zatížené odplavováním a likvidací uvolněných toxinů, že má málo rezerv na boj s další zátěží. 
Co doporučujeme? Pokud kouříte, pokuste se tento zlozvyk omezit. Nikotin stahuje cévy a tím omezuje prokrvení. Snažte se více chodit a namáhat tak hlavně lýtkový sval. Konzumujte více ovoce a zeleniny. 
Na závěr! Vzhledem k tomu, že odstraníme příčinu a nikoli důsledek, vydrží detoxikace relativně dlouho - cca 6 měsíců. Délka je závislá na životním stylu. Doporučujeme jednou měsíčně detoxikační proceduru.